Eraklient
Päikeseparkide ehitus hõlmab kõike alates ideest kuni projekti täieliku realiseerimiseni. Meie teenus on loodud selleks, et muuta päikeseenergia süsteemide integreerimine teie kodusse võimalikult lihtsaks ja murevabaks. Pakume kohandatud lahendusi, mis vastavad teie kodu eripäradele ja energiavajadustele, tagades, et päikeseenergia kasutuselevõtt on nii keskkonnasõbralik kui ka majanduslikult kasulik. Meie eesmärk on pakkuda eraklientidele parimat võimalikku teenust ja toetust läbi kogu protsessi, alates esmasest konsultatsioonist kuni süsteemi paigalduse ja hoolduseni.
Mis asi täpselt on asümmeetrilisus?
Esimene asi, mida peate teadma on see, et kogu Eesti elektrisüsteemi arvestamine käib ühe faasi kaupa. Seda siis nii elektri ostmisel kui ka müümisel. Ostmisel on olukord nö. Probleemivaba, kuid võrku müümisel kui kasvõi üks faas müüb üle lubatud piiri, siis teeb Elektrilevi võrguettevõtjana teile trahvi.
Sõltumata sellest, kas tegemist on hübriid- või nn tavalise võrguinverteriga võib inverter olla sümmeetriline(toota igasse faasi võrdselt energiat) või asümmeetriline(toota faasi, kus antud hetkel on tarbimine). Näide kodumajapidamisest. Tööle pannakse veekeedukann, mis tarbib 3kW energiat ühest faasist. Sümmeetriline inverter toodab igasse faasi 2+2+2kW. Seega tekitame olukorra, kus ühefaasilise seadme toitmiseks võetakse 2kW faasist üks, 1 kw ostetakse faasi 1 juurde, tasude selle eest elektri, taastuvenergia- ja võrgutasu. Samal ajahetkel faasid 2 ja kolm müüvad energia võrku. Kuna faasid ei müü võrku võrdselt, siis klient võrku müüdud elektrienergia eest raha ei saa. Sellist nähtust nimetatakse saldeerimiseks.
Asümmetrilised inverterid (nt Solax ja Deye) genereerivad faasidesse vastavalt faasikoormusele. Võtame sama näite, kus tööle lülitatakse veekeedukann. Asümmeetrilise inverteri puhul ei osteta puuduvat kilovatti sisse, vaid võetakse kas teiselt või kolmandalt faasilt. Seega ei pea te tasuma juurde elektri sisseostuga seotud tasusid ja saavutate suurema omatarbe ja saate tasu ka võrku müüdud elektrienergia pealt.
Asümmeetrilise inverteriga on võimalik võrku müük piirata nulliks. See on väga tähtis majapidamistes/olukordades, kus Elektrilevi võrk on ülekoormatud või kus võrku müük pole mõistlike kuludega võimalik.
Päikesepaneelide kasutegurid
Keskkonnasõbralikkus
Päikesepaneelid toodavad elektrit puhtalt ja vaikselt, kasutades ära taastuvat päikeseenergiat. See vähendab sõltuvust fossiilkütustest, mis on suurim globaalse soojenemise ja õhusaaste põhjustaja. Päikeseenergia kasutamine aitab vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid, kaitstes seeläbi keskkonda ja toetades globaalseid jõupingutusi kliimamuutuste vastu võitlemisel.
Kinnisvara väärtuse tõus
Hooned, millel on paigaldatud päikesepaneelid, on sageli kõrgema turuväärtusega. Potentsiaalsed ostjad hindavad energiatõhusaid kodusid kõrgemalt, mis võib kiirendada kinnisvara müüki ja tuua suuremat tulu.
Energiakulude vähenemine
Kodud ja ettevõtted, mis kasutavad päikesepaneele, võivad märkimisväärselt vähendada oma elektriarveid. Päikeseenergia on pärast algset paigaldust tasuta, mis tähendab, et investeering päikesepaneelidesse tasub end aja jooksul ära läbi madalamate energiakulude.
Pikaajaline töökindlus ja madal hooldusvajadus
Päikesepaneelid on disainitud kestma üle 25 aasta, pakkudes töökindlat energiatoodangut minimaalse hooldusvajadusega. See teeb päikesepaneelidest usaldusväärse ja muretu energiaallika pikaajaliseks kasutamiseks.
Energiasõltumatuse suurendamine
Päikesepaneelid võimaldavad vähendada sõltuvust kohalikest elektrivõrkudest ja fossiilkütuste hinnakõikumistest, pakkudes omamoodi energiasõltumatust. Kodud ja ettevõtted, mis toodavad oma elektrienergiat, on vähem mõjutatud elektri hinna tõusust ja võrgu katkestustest.
Tehnoloogia areng ja taskukohasus
Päikesepaneelide tehnoloogia on viimastel aastatel kiiresti arenenud, muutudes tõhusamaks ja odavamaks. See teeb päikeseenergia laialdasemalt kättesaadavaks ja taskukohaseks suuremale hulgale inimestele ja organisatsioonidele.